serwis sprzętu

Naprawy:

Firma nasza od wielu lat prowadzi wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu medycznego. Nasz wykwalifikowany i stale podnoszący swoje umiejętności personel dołoży wszelkich starań aby naprawy były dokonywane szybko i solidnie. Jak dotąd zebraliśmy sporą grupę zadowolonych klientów z którymi utrzymujemy wieloletnią współpracę. Wszelkie warunki napraw takie jak: termin, miejsce naprawy czy cena mogą być tematem konsultacji Państwa z nami. Z naszej strony będziemy się zawsze starali aby byli Państwo zadowoleni z naszych usług. Dysponując bazą transportową na potrzeby serwisu jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie zjawić się u klienta by jak najszybciej zająć się naprawą.

Od dłuższego czasu, mając spore doświadczenie w naprawie sprzętu medycznego rozszerzyliśmy swoją ofertę o naprawy sprzętu elektronicznego wszelkiego rodzaju (RTV, AGD, komputery itp… ) W sprawie napraw polecamy kontakt telefoniczny, gdyż jest to najszybszy i najpewniejszy sposób kontaktu z naszą firmą. Do Państwa dyspozycji pozostają trzy numery telefonów. Szczegóły zawarte są w dziale Kontakt.


Montaże

Wszelkiego rodzaju montaże, uruchomienia sprzętu od momentu dostarczenia do momentu zamontowania mogą Państwo także zlecić naszej firmie. W tej dziedzinie także nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli nam przeprowadzić montaż sprzętu klienta oraz jego uruchomienie w krótkim czasie w sposób profesjonalny i zgodny z wszelkimi normami oraz zasadami.


Przeglądy techniczne

Firma nasza prowadzi przeglądy techniczne oraz konserwacje sprzętu medycznego.

OKRESOWE PRZEGLĄDY TECHNICZNE:

Wszystkie przeglądy potwierdzamy na życzenie Zleceniodawcy wpisem do paszportu technicznego aparatu,wydaniem świadectwa sprawdzenia aparatu i naklejką kontrolną na urządzeniu z oznaczeniem terminu następnego przeglądu.

Dlaczego warto wykonywać okresowe przeglądy stanu technicznego?

Nie tylko z powodu wymagań NFZ czy uzyskania oraz utrzymania certyfikatu systemu zarządzania jakością ISO 9001 w zakresie potwierdzenia ze dany aparat jest sprawny technicznie i może być dalej bezpiecznie eksploatowany.

Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.Podczas przeglądu w pierwszym rzędzie sprawdzane sa parametry które decydują o bezpiecznej eksploatacji urządzenia:

– kontrola ciągłości przewodu ochronnego (jeżeli występuje),

– pomiar prądu upływu,

– sprawdzenie stanu izolacji przewodów zasilających,obudowy,powłoki ochronnej klawiatury.

Natępnie sprawdzane są parametry eksploatacyjne urządzenia pod względem zgodności z jego specyfikacją techniczną (producenta).

W szczególności urządzenia-aparaty elektromedyczne które mają wbudowane akumulatory umożliwiające pracę bez zasilania sieciowego (np.EKG, pulsoksymetry,pompy infuzyjne czy defibrylatory) powinny być poddane takiemu przeglądowi w pierwszej kolejności.Podczas pracy z sieci elektr. – awaria akumulatora jest niezauważalna,lecz jej następstwem może być uszkodzenie zasilacza wewnętrznego np.w przypadku wydostania się elektrolitu – uszkodzenie obwodu drukowanego,co wiążę się ze znacznymi kosztami naprawy!

Żeby uniknąć następstw awarii których częstą przyczyną są tzw.drobne usterki nie zawsze dające o sobie znać podczas normalnej eksploatacji urządzenia warto wykonywać okresowe przeglądy stanu technicznego.

Parametry bezpieczeństwa elektrycznego sprawdzane są zgodnie z normą PN-EN 62353:Medyczne urządzenia elektryczne.

Dzięki nam mogą Państwo dokonać przeglądów technicznych sprzętu medycznego, przeprowadzimy pełną konserwację urządzeń oraz wystawimy odpowiednie protokoły przeglądu. W miarę potrzeby dostarczymy paszporty techniczne w których mogą Państwo prowadzić historię i przebieg wszelkich napraw oraz przeglądów

Możliwe jest także przeprowadzenie procesu kasacyjnego sprzętu medycznego, wraz z wystawieniem odpowiednich dokumentów wg Państwa wskazówek.


Szkolenia

Prowadzimy także szkolenia personelu medycznego w zakresie używania sprzętu medycznego czy to przez nas montowanego czy uruchamianego. Jeżeli pragną Państwo poznać pełne właściwości posiadanego przez siebie sprzętu aby w pełni i bezpiecznie wykorzystać jego możliwości jesteśmy po to aby Państwu w tym pomóc.